ENGLISH   rvo@atiyehsazan.ir

سرپرست مدیریت بازاریابی و امور نمایندگان آتیه‌سازان حافظ :

جزییات طرح سلامت محور خانواده

سرپرست مدیریت بازاریابی و امور نمایندگان آتیه‌سازان حافظ، جزئیات طرح سلامت محور خانواده را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آتیه‌سازان حافظ، اقدس مصطفائی درخصوص اجرای طرح سلامت محور خانواده، گفت: این طرح طی همکاری سازمان بیمه سلامت ایران و شرکت آتیه‌سازان‌حافظ در راستای ارتقاء سطح ‌سلامت جامعه ایجاد شده است. در طرح مذکـور تمام دارندگان دفترچه پایه سازمان بیمه سلامت ایران (بجز بیمه همگانی) می‌توانند با مراجعه به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه آتیه‌سازان‌حافظ از بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند. لازم بذکر است این طرح به زودی به صورت پایلوت در 5 استان سمنان، گیلان، یزد، همدان و قزوین اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت آتیه‌سازان‌حافظ با شعار ارتقاء سطح سلامت جامعه، بزرگترین و تخصصی‌ترین شرکت در ارائـه خدمات بیمه ‌درمان است که با تحت پوشش قـراردادن بیش از ۷/۵ میلیون نفر بیمه‌شده و حدود 5 هزار مرجع درمانی، ۱۱۰۰ شعـبه و نمایندگـی و امکان صدور معرفی‌نامه آنلاین بیمارستانی جهت سهولت دسترسی بیمه‌شدگان تحت‌پوشش در سراسر کشـور، بعنـوان یکی از سردمداران عرصـه ارائه خدمات بیمه‌ای در حیطه درمان فعالیت می‌کند.

سرپرست مدیریت بازاریابی و امور نمایندگان آتیه‌سازان حافظ با اشاره به مزایای بیمه سلامت محور خانواده، افزود: انجام معاینات پزشکى اولیه، اطلاع از آخرین وضعیت سلامتی، امکان ارائه معرفی‌نامه جهت استفاده بیمه‌شدگان از مراکز درمانى خصوصی، دولتی، دانشگاهی، پرداخت هزینه‌هاى درمانی بسترى با تعهدات بدون سقف، پرداخت هزینه اعمال جراحى و تخصصی با تعهدات بدون سقف، دسترسى به شبکه گسترده‌اى از پزشکان و مشاوره پزشکى، دسترسی به شبکه دفاتر نمایندگی و شعب جهت دریافت خدمات و جبران هزینه‌های زایمان با تعهدات بدون سقف از مزایای این طرح است.

وی بیان کرد: جبران بخشی از هزینه‎های درمان بستری ناشی از بیماری و یا حادثه مازاد بر سهم بیمـه پایه بر طبق شرایط مقرر در این نوع بیمه در تعهد بیمه‎گر قرار گرفته است. همچنین در این مدل بیمه‌ای هیچگونه تعهدی جهت جبران هـزینه‌های تشخیصی درمانی سرپـایی وجود ندارد و در تعهد بیمه پایه است و صرفـاً از محل بیمه پایه پرداخت خواهد شد و متقاضیان طرح ‌مذکور می‌بایست بـه همـراه تمام اعضای خانواده مشمول، تحت پوشش قرار بگیرند.

مصطفائی همچنین اظهار داشت: مدت اعتبار این بیمه‌نامه ۳۶۵ روز بوده و از ساعت صفر روز بعد از واریز حق بیمـه مصوب، شروع خواهد شد. همچنین مبلغ قابل پرداخت سالانه بابت حق بیمه تکمیلی به ازای هریک از بیمه‌شدگان معادل۹.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد.

وی دو شرط حداکثر سن ۶۵ سال و الزام برخورداری از بیمه‌ پایه سازمان بیمه سلامت ایران را به عنوان دو شرط اصلی استفاده از این مدل بیمه‎ای مطرح کرد.

سرپرست مدیریت بازاریابی و امور نمایندگان آتیه‌سازان حافظ اشاره کرد: خسارت ناشی از هرگونه بیماری که منشاء آن قبل از شروع بیمه‌نامه باشد نظیر انواع بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان، اسکلتی و مفصلی و...در سال اول از محل بیمه تکمیلی قابل پرداخت نمی‌باشد و دوره انتظار( مدت زمانی که در طول آن بیمه‌گر تعهدی به جبران خسارت ندارد) جهت استفاده از پوشش زایمان در سال اول ۹ ماه بوده و خسارات ناشی از بیماری‌های مزمن که منشاء آن قبل از شروع بیمه نامه باشد، در سال اول قرارداد قابل پرداخت نیست.

وی افزود: در مورد خدمات عدم تعهد بیمه‌پایه که در تعهد بیمه تکمیلی است، بیمه‌گر تکمیلی پس از کسر ۳۰% فرانشیز( درصد معینی از هزینه‌های درمانی که تأمیـن آن بر عهده بیمه‌شده است) از هزینه‌های مورد تأیید و تعهد، هزینه را به بیمه‌شدگان پرداخت خواهد کرد.

مصطفائی همچنین فرآیند ثبت نام بیمه سلامت محور خانواده را به شرح ذیل اعلام کرد:


  • مراجعه متقاضی به شعب، نمایندگی
  • دفاتر پیشخوان جهت ثبت نام طرح بیمه خانواده
  • مطالعه دقیق طرح‌های بیمه سلامت محور خانواده و مشاوره متقاضی از سوی نمایندگی و شعب
  • واریز حق بیمه‌پایه جهت صدور یا تمدید دفترچه درمانی بیمه‌پایه
  • صدور یا تمدید دفترچه بیمه‌پایه برای متقاضی و افراد تحت تکفل
  • ثبت‌نام طرح تکمیلی بیمه سلامت محور خانواده و تکمیل فرم خود اظهاری
  • پایش سلامت متقاضی و خانواده ایشان توسط پزشک معتمد
  • واریز حق بیمه تکمیلی
  • صدور بیمه نامه طرح سلامت محور خانواده و ارائه خدمات به متقاضیان به مدت یک سال از زمان تحویل بیمه نامه

سرپرست مدیریت بازاریابی و امور نمایندگان آتیه‌سازان حافظ نحوه دریافت خدمات درمانی طرح بیمه سلامت محور خانواده را از طریق معرفینامه از مراکز درمانی طرف قرارداد پس از تایید بیمه‌گر، پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان توسط شرکت در محل مراکز درمانی غیرطرف قرارداد پس از تایید بیمه‌گر، عنوان کرد.

برای آگاهی بیشتر مخاطبان شرح تعهدات بیمه‌گر تکمیلی طی جدول ذیل اعلام می‌گردد:


شرح تعهدات بیمه‌گر تکمیلی

حداکثر تعهدات سالیانه هر نفر شرح عنوان
بدون سقف جبران هزینه‌های اعمال‌جراحی تخصصی بیمارستانی شامل:درمان جراحی سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع( به استثنای جراحی ستون فقرات)،جراحی‌های عروق بزرگ نظیرکاروتید و آئورت،جراحی قلب، آنژیوپلاستی عـروق بزرگ نظیر کاروتید، آئورت و عروق کرونر،پیوند ریه،پیوند کبد، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، گامانایف تعهدات تخصصی
بدون سقف جبران هزینه‌های بستری‌،جراحی،شیمی درمانـی(بجز دارو و وسایل مصـرفی)‌،رادیوتراپی،آنژیوگرافی قلب،جراحی‌های ستون فقرات، اعمال لاپاراسکوپیک،انواع سنگ‌شکن،جراحی‌های چشم(به استثنای لیزیک)،جبران هزینه‌های پروتز(مانند لنز و ...که طی جراحی‌های مورد تعهد در داخل‌بدن کـار گذاشتـه می‌شـود) و کورتاژ (تشخیصی- درمانی)، در بیمارستان و مراکز جراحی محدود تعهدات عمومی
بدون سقف زایمان طبیعی، سزارین زایمان