بیمه آتیه سازان حافظ

بیمه آتیه سازان حافظ وابسته به سازمان سلامت و زیر مجموعه وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران، با بیش از 2 دهه سابقه فعالیت، تنها شركت تخصصي در امر بيمه تکمیلی درمان است که با هدف کاهش پرداختی از جیب بیمه‌شدگان و با شعار ارتقاء سطح سلامت جامعه، با ارائه بسته‌هاي متنوع بيمه‌اي مطابق با درخواست بيمه‌گزار از طریق 42 شعبه و بيش از 1022 نمایندگی و بیش از 6 هزار 689 مرکز درمانی طرف‌ قرارداد به حدود 7 ميليون و 500 هزار نفر بیمه شده خود خدمت رسانی می‌کند.

تاریخچه تاسیس شرکت

شرکت آتیه‌سازان‌حافظ به‌منظور اجرای فصول ۵ و ۲۵ و نیز ماده ۳۷ قانون برنامه چهارم توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور، در تاریخ 23/03/1380 بر اساس قانون بیمه همگانی خدمات درمانی و ساختار نظام رفاه و تأمیـن اجتماعی، مصوبـه هیئت محترم وزیران به شماره ۱۹۳۸/ت ۲۸۴۷۶ با مجوز قانونی سازمان بیمه سلامت ایران تأسیس شد.

درباره پرسنل آتیه سازان حافظ

اين شركت به ‌منظور جلب رضایت مشتریان و ارائه خدمات حرفه‌ای به بیمه‌گذاران در انتخاب مدیران ارشد و میانی خود اقدام به جذب نیروهایی متخصص و مجرب با تحصیلات مرتبط در رشته‌های پزشکی، پرستاری، مامایی، داروسازی، علوم آزمایشگاهی و… کرده است. 1300 نفر کادر حرفه‌ای و تخصصی شبکه نمایندگی و شعب آتيه سازان حافظ با برخورداری از تحصیلات دانشگاهی مرتبط و آشنایی کامل با صنعت بیمه درمان، زیر نظر مدیران با تجربه، سعی در حفظ منافع بیمه‌شدگان خود داشته و می‌کوشند با ارایه مشاوره در زمینه مدیریت ریسک، از بروز خسارات احتمالی برای بیمه گذاران پیشگیری نمایند.

مزیت های رقابتی آتیه سازان حافظ

- پایبندی به اصول اخلاقی و حرفه ای

- خلاقیت و نوآوری

- استفاده از پرسنل مجرب و متخصص حوزه درمان

- مشتری مداری؛ ایجاد ارتباط موثر با مراکز درمانی و بیمه‌شدگان

- ارائه خدمات الکترونیک (صدور معرفی آنلاین و پذیرش و بررسی اسناد پزشکی به صورت الکترونیک)

- شفافيت و صداقت(امکان پیگیری فرآیند پذیرش و بررسی اسناد و روند پرداخت هزینه‌های درمانی)

- مسئولیت پذیری و پاسخگویی به سوالات بیمه شدگان از طریق سامانه تلفنی 75013

محصولات بیمه ای شرکت آتیه سازان حافظ

- بیمه درمان گروهی

- بیمه درمان اکمل طلایی

- بیمه درمان انفرادی

- بیمه درمان روستایی

- طرح جامع بیمه تکمیلی درمان اصناف

- طرح جامع بیمه تکمیلی درمان کارخانجات

- انعقاد "قراردادهای صندوقی "به صورت کشوری و استانی با کمترین کارمزد

- ارائه بسته‌هاي متنوع بيمه‌اي درمان مطابق با درخواست بيمه گزار

تعهدات بيمه آتيه سازان حافظ

بيمه آتيه سازان حافظ ضمن آرزوي زندگي توام با سلامتي و به ‌دور از بيماري‌ها و حوادث، با فراهم‌ ساختن پوشش‌هاي درمان تكميلي براي كاركنان موسسات و سازمان‌ها در سراسر كشور، بر اين اميد است كه بتواند آرامش را در لحظه‌هاي دشوار بيماري به بیمه شدگان و خانواده‌هايشان هديه نمايد. اين شركت تلاش کرده تا استفاده از قراردادهاي درمان تكميلي را براي اين سازمان‌ها مقرون به صرفه‌ سازد.

- جبران هزينه‌هاي درمان به شرط بستري و جراحي در بيمارستان و مراكز جراحي محدود (با بيش از 6 ساعت بستري)،ديسك ستون فقرات،شيمي درماني به شرط بستري بيمه شده، راديوتراپي،گامانايف آنژيوگرافي قلب و انواع سنگ‌شكن؛

- جبران هزينه‌هاي جراحي مغز و اعصاب مركزي و نخاع (به استثناء ديسك ستون فقرات)،گامانايف، قلب، پيوند كليه، مغز و استخوان و پيوند ريه و كبد

- هزينه‌هاي زايمان طبيعي و سزارين؛

- جبران هزينه‌هاي سونوگرافي، ماموگرافي، انواع اسكن‌ و‌ سي‌تي‌اسكن، انواع آندوسكوپي، ام‌ آر‌ آي، اكوكارديوگرافي، استرس‌اكو،‌ دانسيتومتري؛

- جبران هزينه‌هاي سونوگرافي، ماموگرافي، انواع اسكن‌ و‌ سي‌تي‌اسكن، انواع آندوسكوپي، ام‌ آر‌ آي، اكوكارديوگرافي، استرس‌اكو،‌ دانسيتومتري؛

- اعمال مجاز سرپايي شامل: شكستگي‌ها، گچ‌گيري، ختنه، بخيه، كرايوتراپي، اكسيزيون، ليپوم، تخليه كيست، ليزر درماني و بيوپسي؛

- جبران هزينه‌هاي مربوط به رفع عيوب انكساري چشم ؛

- هزينه آمبولانس (داخل و بين شهري) و ساير فوريت‌هاي پزشكي

- جبران هزينه‌هاي خدمات آزمايشگاهي شامل آزمايش‌هاي تشخيص پزشكي،‌ پاتولوژي يا آسيب‌شناسي و ژنتيك پزشكي،‌ انواع راديوگرافي، نوار قلب و فيزيوتراپي؛

- جبران هزينه‌هاي نازائي و ناباروري شامل اعمال جراحي مرتبط، IUI،‌GIFT،‌ZIFT ،‌ITSC، ميكرو اينجكشن و IVF...

- جبران هزينه‌هاي مربوط به خريد عينك طبي و لنز تماسي طبي.

- جبران هزينه‌هاي مربوط به خريد سمعك، کمربند طبی و...

- جبران هزينه‌هاي مربوط به دندانپزشكي مانند جراحی لثه، ایمپلنت، اورتودنسی و....

- جبران هزينه‌هاي مربوط به دارو و ويزيت و خدمات اورژانس

- جبران هزينه‌هاي مربوط به اعضاي طبيعي بدن

- ارائه خدمات ویژه (vip) و بدون سقف

- امکان ارائه خدمات بدون دوره انتظار

مزایا و توانمندی‌ها شرکت آتیه سازان حافظ

شركت آتيه سازان حافظ متعهد است در صورت بروز خسارت احتمالي با جبران آن در اسرع وقت آرامش را براي بیمه شدگان به ارمغان آورد .

- پرداخت هزینه های درمان پاراکلینیکی به بیمه شدگان تا مبلغ 7.000.000 ریال ظرف مدت 24 ساعت پس از پذیرش اسناد مورد تایید.

- صدورمعرفینامه آنلاین در کلیه مراکز درمانی و بیمارستان های طرف قرارداد.

- امکان ارائه خدمات بدون سقف در حیطه‌های دندانپزشکی، عینک، ویزیت، دارو، بستری و پارا کلینیکی و ...

- استقرار و اجرای سامانه نسخ الکترونیک با همکاری سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تامین اجتماعی کشور

- اجرای الکترونیکی پذیرش غیر حضوری هزینه های بیمه شدگان از طریق اپلیکیشن

- امکان ارائه خدمات بدون دوره انتظار

- امکان ارائه خدمات درمانی به گردشگران و زائران خارجی در طرح توریست درمانی( با توجه به دار بودن بیش از 50 اقامتگاه در سراسر کشور)

- دسترسي بيمه‌گذار به پايگاه داده درخصوص هريك از بيمه شدگان از طريق وب سرويس.(امكان رويت كليه مراحل پذيرش تا پرداخت قابل رهگيري توسط بيمه شدگان يا بيمه گذار)

- استقرار کارشناسان جهت ارائه خدمات در محل بیمه گذار

- تشکیل صندوق حمایت از بیمه شدگان

- امکان ارسال SMS و ایمیل برای کاربران مختلف

- امکان ایجاد طرح تجمیع بیمه پایه و مکمل برای تمامی گروه‌های بیمه‌اي

پرداخت هزينه‌هاي درماني خارج از كشور

هزینه های پزشکی و بیمارستانی بیمه‌شدگانی که به‌علت عدم‌ امکان معالجه در داخل کشور با تشخیص پزشک معالج بیمه‌شده و با تأیید بیمه‌گر به خارج اعزام می‌گردند و یا هنگام مسافرت به خارج از کشور نیاز به تشخیص و معالجه پیدا می‌کنند در صورتی که سفارت یا کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوطه، صورت‌ حساب‌های آنان را تأیید کند تا سقف هزینه‌های مورد تعهد بیمه‌گر مندرج در بیمه نامه پرداخت خواهدشد.

درصورت عدم احراز هریک از شرایط فوق، هزینه‌های انجام‌شده با‌توجه به بالاترین تعرفه مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه‌گر محاسبه و پرداخت می‌شود.

مراكز درماني طرف قرارداد شركت آتيه سازان حافظ

بیمه شدگان محترم می توانند با مراجعه به مراکز درماني طرف قرارداد با کد ملی و دستور پزشک، خدمات تحت پوشش را دریافت نمایند.

مراکز و موسسه تشخیصی-درمانی طرف قرارداد از اعم بیمارستانهای خصوصی، دولتی، دانشگاهی، دی کلینیک ها، درمانگاه ها، مراکز سی تی اسکن، MRI، رادیولوژی، سونوگرافی، نوارنگاری، ماموگرافی، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، تصویربرداری، سنجش تراکم استخوان، پزشکی هسته ای، مراکز کاردرمانی، دندانپزشکی، بینایی سنجی، مراکز نازایی، داروخانه، مطب، رادیوتراپی و عینک سازی به بیمه شدگان بهترین و مناسب‌ترین خدمات را ارائه می نماید.

با مراجعه به وب سايت شركت مي توانيد به آخرين اطلاعات مراكز درماني طرف قرارداد و شبكه برونسپاري دسترسي داشته باشيد.


ابتدا از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان (۷۵۰۱۳-۰۲۱ ) از وضعیت حواله آگاهی یافته و در صورتیکه حواله مربوط به قرارداد بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی باشد و در تهران صادر شده باشد میتوانید تلفنی از طریق مرکز ذکر شده اقدام به تمدید آن نمائید. در شهرستان ها با مراجعه به شعب و یا نمایندگی های بیمه آتیه سازان امکان تمدید حواله بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی وجود دارد. تمدید حواله های مربوط به قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری از طریق مراجعه به صندوق و یا ناظرین سازمان مستقر در شعب اصلی آتیه سازان حافظ امکان پذیر است.

در صورت داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در قرارداد جدید (۹۸-۹۹) صندوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، در تهران از طریق مراجعه به سایت www.kabta.ir و یا مراجعه حضوری به کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر محل سکونت خود حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ میتوانید اقدام به ثبت نام نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. برای اطمینان از وارد شدن نامتان در لیست بیمه آتیه سازان حافظ حدود یکماه پس از ثبت نام و مشاهده کسر اولین مبلغ از فیش حقوقی از طریق تماس با واحد ارتباط با مشتریان (۷۵۰۱۳-۰۲۱) و یا هریک از شعب آتیه سازان اطلاعات لازم را کسب نمائید.در صورتیکه تاریخ بازنشستگی شما در این قرارداد بعد از زمان ذکر شده باشد(۱۳۹۸/۱۱/۳۰) می بایست جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد ارتباط با مشتریان تماس حاصل نمائید.

با مراجعه به سایت بیمه آتیه سازان حافظ و مشاهده صفحه اصلی میتوانید لینکهای مربوط به سامانه اطلاع رسانی هزینه ها و معرفی نامه های هر قرارداد ویا سامانه اطلاع رسانی هزینه ها وبیمه شدگان افراد تحت تکفل کلیه قراردادها را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به اطلاعات موردنیاز دسترسی یابید. در مورد دریافت کد رایانه میتوانید از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان (۷۵۰۱۳-۰۲۱) اقدام نمائید.

بیمه شده محترم در صورتی که از مراکز خصوصی غیر طرف قرارداد بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ برای خدمات بستری استفاده کرده اید، پس از تسویه حساب با آن مرکز درمانی، اگر در صورت حساب دریافتی، سهم بیمه پایه لحاظ شده باشد، یعنی مرکز با بیمه پایه شما قرارداد داشته، می بایست اصل پرونده دریافتی از بیمارستان، همراه با مدارک شناسایی و دفترچه بیمه متعلق به بیمار و بیمه شده اصلی، به یکی از نمایندگی ها و یا شعب آتیه سازان حافظ ارائه نمائید و در صورت محاسبه نشدن سهم بیمه پایه در صورت حساب و نپذیرفتن دفترچه بیمه پایه توسط بیمارستان، پس از دریافت پرونده، ابتدا با مراجعه به بیمه پایه و تحویل مدارک، نسبت به دریافت بخشی از مبلغ اقدام نموده و سپس با در دست داشتن کپی پرونده دریافتی از بیمه پایه و مدارک شناسایی و دفترچه بیمه متعلق به بیمه شده اصلی و بیمار و گواهی مبلغ پرداختی بیمه پایه به یکی از نمایندگی ها و یا شعب آتیه سازان حافظ مراجعه نمائید.

برای بیماران دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ که شیمی درمانی میشوند و مبتلا به بیماری خاص هستند، ابتدا بایستی تشکیل پرونده بیماری خاص انجام شود، لذا با مراجعه به شعب بیمه آتیه سازان و دریافت فرم دارویی وارائه فرم به پزشک معالج، لیست داروها و زمان و نحوه مصرف آنها مشخص شده سپس با ارائه فرم پر شده و مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) و دفترچه بیمه (بیمه شده اصلی و بیمار) و اصل پاتولوژی تشخیصی مهردار به هر یک از شعب اصلی آتیه سازان که پزشک معتمد داشته باشند اقدام به تشکیل پرونده نموده و پس از آن برای دریافت هزینه داروها، مطابق مفاد هرقرارداد و تعرفه ها راهنمایی خواهید شد.

در صورتیکه بیمه تکمیلی شما آتیه سازان حافظ باشد، برای دریافت مبالغ هزینه شده خدمات سرپایی مثل آزمایش، سونوگرافی و کلیه خدمات ذکر شده در سایت در قسمت پاراکلینیکی، آزمایشات و اعمال مجاز سرپایی باید اصل قبض پرداختی به انضمام گزارش خدمت انجام شده و دفترچه بیمه حاوی دستور پزشک برای خدمت مذکور و مدارک شناسایی بیمه شده اصلی و بیمار را به یکی از نمایندگیهای شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در تهران و یا شعب اصلی و نمایندگی ها در سایرشهرها تحویل دهید.

بیمه شده محترم، در صورتی که قصد بستری در یکی از بیمارستان های طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ را دارید باید حداکثر ۵ روز قبل از تاریخ بستری با در دست داشتن دستور پزشک معالج که در آن علت بستری ذکر شده و حتما دارای مهر باشد به اضافه مدارک شناسایی و دفترچه بیمه متعلق به بیمه شده اصلی و بیمار، به یکی از شعب اصلی آتیه سازان حافظ در شهر مورد نظر برای بستری مراجعه و معرفی نامه دریافت کنید. لازم به ذکر است حضور خود بیمار برای دریافت معرفی نامه در اکثر اوقات ضروری نیست لطفا در مواردی نظیر اعمال جراحی توام با زیبایی، شکستگی ها، کاهش سطح هوشیاری، عفونت ها و یا بستری فرزندان تحت تکفل قبل از مراجعه به شعبه، با تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بیمه آتیه سازان حافظ (۷۵۰۱۳-۰۲۱) در خصوص مدارک مورد نیاز و الزام حضور داشتن یا نداشتن خود بیمار، اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

در صورت داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ برای اضافه نمودن فرزندان و یا سایر افراد تحت تکفل تا ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ فرصت دارید. شما می توانید فرزندان قانونی خود را به شرط داشتن دفترچه بیمه پایه تأمین اجتماعی وعدم ازدواج و عدم اشتغال به کار تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهید. توجه داشته باشید یا باید کلیه فرزندان تحت تکفل خود را بیمه کنید و یا هیچیک از آنها را. در مورد فرزندان دختر متاهل در صورت طلاق یا فوت همسر می توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی شما قرار گیرند. برای ثبت نام میتوانید از طریق سایت www. Kabta.ir در تهران و یا مراجعه حضوری به کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی در هرشهر اقدام نمائید.

در صورتی که دارای دفترچه بیمه پایه سازمان بیمه سلامت ایران باشید باید پس از دریافت حکم بازنشستگی یا ازطریق سامانه اطلاعاتی بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان در سایت صندوق بازنشستگی کشوری و یا از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بیمه آتیه سازان حافظ ۷۵۰۱۳-۰۲۱، از ورود نام خود در سامانه صندوق بازنشستگی کشوری اطمینان یابید وحداکثر ظرف مدت ۳ ماه ازتاریخ صدور حکم برقراری حقوق باز نشستگی با در دست داشتن حکم بازنشستگی و مدارک شناسایی خود و کلیه افراد تحت تکفل به نزدیکترین شعبه اصلی آتیه سازان حافظ مراجعه کنید. در مورد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ صدور حکم بازنشستگی و یا مستمری بگیری صرفاً با نامه کتبی بیمه گذار (کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی) امکان برقراری پوشش بیمه تکمیلی وجود خواهد داشت .

دستورالعمل ها

پیوست 1
پیوست 1
پیوست 1
راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا، بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه‌های طب ایرانی

نظرسنجی در خصوص سایت شرکت

 1. صفحات وب سایت به سرعت بارگذاری می شود؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 2. آیا اطلاعات موجود در وب سایت بروز می باشد؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 3. آیا اطلاعات مورد نظرتان با کمترین زمان و کمترین ابهام پیدا می شود؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 4. نظرتان در مورد طراحی قالب وب سایت چگونه است؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 5. وب سایت آتیه سازان حافظ برطرف کننده اطلاعات مورد نیاز شما در خصوص خدمات بیمه تکمیلی می باشد؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 6. اطلاعات جامع و کافی در خصوص شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در وب سایت موجود است؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 7. وب سایت شرکت دارای سازماندهی خوبی است؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 8. در وب سایت اطلاعات تماس مانند آدرس ایمیل، شماره تماس ها و غیره وجود دارد؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 9. دسترسی به فرم های کاربردی را چگونه ارزیابی می کنید؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 10. معرفی و دسترسی به بخش های وب سایت شرکت بیمه آتیه سازان حافظ را چگونه ارزیابی میکنید؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 11. در صورت تمایل , نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید.