• EN
 •    
آخرین نامه وزیر بهداشت و تقدیر از گروه های مختلف در مقابله با کرونا/ طلب حلالیت دکتر نمکی و آرزوی توفیق برای وزیر آینده بهداشت
کرونا

وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به گروه های مختلف نظام سلامت، ضمن تقدیر از تلاش ها و خدمات آنها و طلب حلالیت، برای وزیر آینده بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آرزوی توفیق کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آتیه سازان حافظ و به نقل از وبدا, گزارش به شرح ذیل است: خانواده معزز شهدای سلامت معاونین، مشاورین و مدیران ارجمند ستادی رئیس/ سرپرست محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ... اساتید بزرگوار علوم پزشکی جامعه ارجمند پزشکی و داروسازی بهورزان، کارشناسان بهداشتی و بهداشت محیط، پرستاران، بهیاران و کمک پرستاران گرامی، کارشناسان و تکنسین های رشته های مختلف، ماماهای ارجمند، پرسنل فداکار اورژانس، همکاران گرامی آزمایشگاهها، زحمتکشان فیزیوتراپی کشور، پرسنل خدوم پشتیبانی و خدماتی در کلیه سطوح نظام سلامت اعم از پرسنل اداری، خدماتی و حمل و نقل و غیره و همه کسانی که در ایام مدیریت نفس گیر کرونا از هر تلاشی دریغ نکردند

با سلام بی پایان به روح بلند همه شهدای سلامت و آرزوی صبوری و عزت برای خانواده های داغدیده شان؛

لازمست در ایامی که پرچم خدمت را به عزیزان دیگر می سپاریم نخست تقدیر بیکران خویش را به محضر همگان به پاس ماهها ایثار و جانفشانی تقدیم نمایم گرچه تلاش و رنج این ایام را نمی توان با قلمی به تحریر و با زبانی به تقریر درآورد و تنها می توان برای عزیزان مجاهدی که شبانه روز از همه چیز گذشتند و تن بر آتش بلا زدند تا شاید جانی در نیستان افروخته کشور خاکستر نشود انتظار پاداش الهی داشت.

شرح آنچه بر ما و شما در روزهای سخت تحریم از یکسو و غوغاسالاری گروهی سیاست زده از سوی دیگر رفت را به تاریخ می سپاریم تا به مظلومیت مدافعین سلامت گواه باشد. گرچه امروز داغ دل خانواده هائی که عزیزانشان را از دست می دهند بیش از همه بر دلهایتان که شبانه روز پروانه وار بر گردشان گشتید تا نجاتشان دهید سنگینی می کند ولی صدها هزار نفر را نیز از چنگال یکی از هولناک ترین عوامل بیماریزای دو قرن اخیر نجات دادید و بی تردید همواره در ذهن مردم این سرزمین جاودانه می مانید. شاید مردم ندانند که در شرایط سخت تحریم و در این ایام سخت چگونه دارو و تجهیزات تهیه کردید، با ضیق منابع چگونه اکسیژن ساز و هزاران تخت اضافه نمودید، به چه صورت در طول یکسال تخت های ویژه را به بیش ازدوبرابر رساندید، یکسال و نیم مرخصی نرفتید. عزیزانتان را ندیدید، از خانواده هایتان ماهها دور ماندیدید، یک خواب و خوراک راحت نداشتید. دریافت های معمولیتان نیز به تأخیر افتاد ولی بجز دعا برای سلامتی بیمارانتان نفسی بر نیاوردید و بعضاً دشنه و خنجر و نیز زخم زبان هم تحمل کردید اما بدانید که محبوبیتتان را مظلومیتتان خواهد افزود. امواج بیماری را که با بی اعتنائی، سهل انگاری و عادی پنداری دیگران علیرغم فریادها، التماس ها و تمناهای این سرباز کوچک نظام سلامت بر دوشتان آوار شد و صدها داغ سوزان بر دل شما و مردم نهاد را ناجوانمردانه به پای بی کفایتی نظام سلامت ثبت کردند تا خود را از گزند اتهام برهانند و آنانکه در سایه سار خنک نشسته بودند و دست به سیاه و سفید نمی زدند نیز در این شیپور دلخراش دمیدند و سمفونی جدیدی طراحی کردند که سازهای بادی را در بیرون و کوبه ای را در درون نواختند تا این همه زحمت و ایثار را بی ارزش جلوه دهند.

واکسن را که ما در همه ابعادش بجز زیرساخت های تزریق کم تأثیرترین نقش را داشتیم آخرین روزهای این خدمت بهانه تخریب کردند که تردید نکنید در ایامی مناسب و در شرایطی آرامتر که موجب تشویش بیشتر خاطر مردم ماتم زده نشود از ابعاد آن پرده برخواهیم داشت تا مردم بدانند که چه اتفاقاتی رقم خورده است و زمان نیز خود پرده بردار و رسواگر قهاریست که بی تردید به کمک خواهد آمد و مردم عزیز درخواهند یافت که برای تهیه واکسن از خارج و داخل در یک و نیم سال چه کشیدیم و علاوه بر اثرات سوء تحریم ها و مجموعه کاسبان تحریم و شرکای بیرونی چه سناریوی خباثت آمیزی اجرا کردند.

شرح این هجران و این خون جگر | این زمان بگذار تا وقت دگر

بارها در نشست های گلایه آمیزتان عرض کردم که شما با خدا معامله کرده اید و از این موج تصنعی و گذرا مرنجید و بجز خدمت به مردم به چیزی نیندیشید.

مترس از شب تاریک این کویر غریب | مرنج از غم ایام این زمانه پست

کسی که آتش کین میزند به خرمن مهر | ز شر دوزخ سوزنده اش نخواهد رست

تاریخ این سرزمین فراز و نشیب های فراوان طی کرده و شاید این یکی از سهمگین ترین امواجی بود که نه تنها ما بلکه برخوردارترین کشورهای جهان را در همه ابعاد بهداشتی، درمانی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی متأثر کرد و بی تردید با استمرار امواج در پیش رو تحت تأثیر قرار خواهد داد . همدلی، وفاق ملی، بی توجهی به غوغا سالاری ها و دل بستن به لطف بیکران الهی تنها راه غلبه بر چالش های پیش روست.

آنچه در توان داشتیم به میدان آوردیم و هماره در مرز هستی و مرگ شناور بودیم ولی بعنوان خدمتگزار و برادری کوچک ضمن دست بوسی همه مدافعین ارجمند سلامت و عزیزانی که در دیگر دستگاهها و سازمان های مردم نهاد یاریمان کردند حلالیت می طلبم از همگان اگر قصوری بود که در نیافتیم و اگر راهی را که باید نپیمودیم و مسیری را که نباید درنوردیدیم و شاید این ماهیت عامل پیچیده بیماریزائی بود که هنوز جهان و دانش امروز ناشناخته های زیادی از آن دارد و بی تردید خواهد داشت. درآینده پیچیدگی و دگرگونی پیاپی ویروس آهنگ و شتاب وصف ناپذیری می طلبد تا کشورها بتوانند در زمینه های پیشگیری و درمان عقب نیفتند و بی شک رفع نیازهای علمی، اقتصادی و زیرساختی در آهنگ این حرکت در عرصه ملی و بین المللی تأثیر گذار خواهد بود.

برای وزیر ارجمند آینده بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توفیق در مدیریت بهتر بیماری و از همه همکاران تقاضای همراهی و همدلی بیشتر با ایشان را دارم. از خداوند بزرگ برای همه تندرستی و پاداش بیکران و برای ایران زمین روزهای عاری از بیماری و سرشار از عزت و سربلندی آرزومندم.

انتهای پیام./


ارسال دیدگاه

دستورالعمل ها

پیوست 1
پیوست 1
پیوست 1
راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا، بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه‌های طب ایرانی
 1. صفحات وب سایت به سرعت بارگذاری می شود؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 2. آیا اطلاعات موجود در وب سایت بروز می باشد؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 3. آیا اطلاعات مورد نظرتان با کمترین زمان و کمترین ابهام پیدا می شود؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 4. نظرتان در مورد طراحی قالب وب سایت چگونه است؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 5. وب سایت آتیه سازان حافظ برطرف کننده اطلاعات مورد نیاز شما در خصوص خدمات بیمه تکمیلی می باشد؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 6. اطلاعات جامع و کافی در خصوص شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در وب سایت موجود است؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 7. وب سایت شرکت دارای سازماندهی خوبی است؟


  عالی    خوب    متوسط    کم
 8. در وب سایت اطلاعات تماس مانند آدرس ایمیل، شماره تماس ها و غیره وجود دارد؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 9. دسترسی به فرم های کاربردی را چگونه ارزیابی می کنید؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 10. معرفی و دسترسی به بخش های وب سایت شرکت بیمه آتیه سازان حافظ را چگونه ارزیابی میکنید؟

  عالی    خوب    متوسط    کم
 11. در صورت تمایل , نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید.